Şifon Elbise

Fiyat Aralığı

Şifon Elbise

Şifon elbiseler; spor ayakkabılarla, babetlerle, topuklu ayakkabılarla ve hatta şık terlik modelleri ile bile giyilebilmektedir. Mini kesim kısa kollu şifon elbiseler özellikle yaz dönemlerinde daha çok tercih edilir. Kış mevsiminde ise uzun kesim olan uzun kollu modelleri bulunmaktadır. Ancak kısa model olan şifon elbiseler hem gece elbisesi olarak hem de günlük olabilen kullanışlı kıyafetlerdir. Takılar ile birlikte zarif bir görüntü kazanan şifon elbiseler, kesimine uygun ve dekolte bölgesine her türlü takı ile kombin yapılabilir. Boncuklu ve deri aksesuarlar ile kullanıldığı zaman vintage ve doğal bir tarz oluşturan şifon elbise modelleri, gümüş ve metal takılar ile birlikte kullanıldığı zaman kadınsı ve ağır bir hal alır.

Şifon Elbise Modelleri

Ayakkabı bir kombinin nerede kullanılacağını gösteren en önemli parçalardan biridir. Aksesuar tercihlerine göre her türlü ortama uyum sağlayan kıyafetler olduğu için ayakkabı tercihleri şifon elbisenin tarzını belirler. Genellikle kadınlar bu modeller ile romantik ve zarif yönünü açığa çıkartır. Bu kapsamda ayakkabıda da ilk tercih kibar, ince topuklu, bantlı ayakkabılardan yana olması gerekir. Düz bir şifon elbisenin altına günlük kullanım için tek bantlı sandaletler ya da terlikler giyilebilir. Şayet elbiseyi şık bir gece davetinde abiye yerine kullanacaksanız,  şifon kumaşın ferahlık ve zarafetini ön plana çıkartan burnu açık ve mümkünse ince bantlı bir ayakkabı tercih edilebilir. Kapalı burunlu ya da stiletto ayakkabılar yerine tercih edilen modeller, özellikle düz renk, farklı kol ve omuz kesimlerine sahip olan modeller ile ideal bir tercihtir. Şayet kışın kullanacaksanız yarı uzun boylarda bilinen bootle modelleri tercih edebilirsiniz. Seçilecek olan modelde de sadeliği yakalamak için deri modelleri tercih etmeniz sizler için daha uygun olacaktır. Bununla birlikte yoğun desenli modellerle spor bir görünüm katmak amacı ile babetler ya da düz taban tek renk spor ayakkabılar da tercih edilebilir.

Şifon Elbise Fiyatları

Tarzınızı belirleyen şifon elbiselerin en önemli detayları genelde ayakkabı ve takılardır. Spor olarak kombinlenen, romantik ve zarif çağrışımlar oluşturduğu için büyük çantalar tercih etmek, elbisesinin estetik görüntüsünü bozacaktır. Çantalar da küçük, zincirli askısı bulunan modeller, babet ayakkabı modelleri ile günlük kullanım için ideal olan şifon elbise modellerinden tercih edilmesi ve çanta-ayakkabı ve takılar ile birlikte daha yoğun taş süslemelerine yer verilmesi, şifon kumaşların şık görüntüsünü ortaya çıkartır. Yaka ve omuz bölgeleri açık olan, açık saçlar ve taşlı kolyelerle uyum sağlarken elbisenin göğüs ve sırt bölgesinde dekolte yer alıyor ise saçların toplu olması ile bileklik, küpe ve saat gibi takıların tercih edilmesi yerinde bir tercih olacaktır.
Misspile'nin geniş ürün yelpazesinden dilediğiniz ürünü inceleyebilir ve anında sepete ekleyebilirsiniz.